KOMUNIKAT ORGANIZATORÓW

W związku z licznymi pytaniami i komentarzami odnośnie brakujących medali w 7. edycji 24-godzinnego Rawickiego Festiwalu Sportu publikujemy oświadczenie KOORDYNATORA RAWICKICH SZTAFET W PŁYWANIU - Pana Roberta Skotarka:
 
"Zapisy zakończyły się - zgodnie z regulaminem - 12 maja br. i na podstawie otrzymanych zgłoszeń organizatorzy dokonali aktualizacji zamówienia pakietów dla zawodników. Nie chcąc pozbawić możliwości uczestnictwa w Festiwalu osób, które w ostatniej chwili zgłaszały chęć udziału w sztafecie pływackiej (zgłoszenia otrzymałem jeszcze w czwartek 18 maja), przyjąłem około 90 dodatkowych deklaracji uczestnictwa, licząc na to, że podobnie jak w ubiegłych latach "coś się znajdzie" jeszcze przed ceremonią wręczenia nagród na scenie. 
Decyzja ta zapadła poza organizatorami, a o zaistniałej sytuacji poinformowałem sztab dopiero w niedzielę rano (21 maja), nie dając możliwości rozwiązania sytuacji.
 
Zdaję sobie sprawę z tego, że w skutek przyjęcia zgłoszeń po terminie część uczestników nie otrzymała medali podczas zawodów. Za zaistniałą sytuację pozostaje mi tylko przeprosić wszystkich uczestników - szczególnie najmłodszych, jak również organizatorów Festiwalu".
Koordynator pływania / Robert Skotarek
 
Jeszcze dziś (23 maja) zostaną uhonorowani medalami wszyscy, którzy na pływalni otrzymali tylko upominki.
Nikt z dorosłych zawodników deklarujących oddanie swojego medalu dzieciom nie musi tego czynić. 
W całej sytuacji szukamy pozytywnych emocji i je znajdujemy na myśl o tym, że pływanie w Rawiczu cieszy się ogromną popularnością, w dużej mierze dzięki instruktorom, a koordynator pływania miał zwyczajnie dobre serce i intencje.
 
Medale będą dostępne na pływalni. Można w tej sprawie kontaktować się również pod nr tel. 519 518 573.